Skip to content Skip to footer
1. Ürünün kurumsal bir firma tarafından satıldığını ve Türkiye geneli servis ağının olması
2. Su Arıtma cihazında kullanılan filtre markasının bilinir NSF (ABD Ulusal Sanitasyon / Hijyen Vakfı) onayını beyan eder ve sistem üzerinden sorgulanabilir olması
3. Sistem içerisinde içme suyu toplama tankı 8 litre veya 12 litre olarak bilinir arıtılmış su toplama tankında biriktiğinden tankın içerisinde musluğa tazyikli su verebilmesi için hava ile doldurulan tankın diyaframı FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ) veya NSF ( Ulusal Sanitasyon / Hijyen Vakfı) onaylı olması sağlık için büyük önem arz etmektedir.
4. Ürün teknolojisinin ters ozmoz olması
5. Ters ozmos teknolojisi, suyla taşınan pek çok yabancı maddeyi temizleyebilecek donanımda olduğu için “En iyi su arıtma cihazı hangisi?” sorusunun yanıtı olabilir. Bu teknoloji, en güvenli su arıtma sistemlerinden biri olarak kabul edilir.
6. Mutfaktaki alanınız da su arıtma cihazı alırken sizi yönlendirecek unsurlardan biridir. Cihazların suya ve prize yakın olması gerekir. Bu nedenle su arıtma cihazının yerinin ve çeşidinin buna göre belirlenmesi sağlıklı olacaktır.
7. Diğer bir önemli konu ise teknik servis ve müşteri hizmetleridir. Alacağınız cihaz için kolaylıkla teknik destek alma imkânı ya da ürünle ilgili tüm sorularınızı 7/24 sorabileceğiniz güvenilir bir marka seçimi, cihazınızın verimli ve uzun ömürlü olmasını sağlamanın yanında size konforlu bir kullanım sağlar. Üstelik filtre değişim zamanlarında bu destek işinizi kolaylaştırır.
8. Filtrelerin özellikleri, su arıtma cihazının verimliliğini doğrudan etkiler. Örneğin gözenek genişlikleri virüs ve bakterilerden büyük olan filtreler, zararlı maddeleri süzmekte başarısız kalabilir. Membran filtrelerin gözenekleri ise küçük boyutlu zararlı maddeleri bile geçirmeyecek kadar küçük olduğundan, bunları arıtmakta en başarılı olan filtre tiplerinden biri olarak bilinir. Bu sebepten kullanılan filtre markalarının bilinir ve NSF onaylı olması elzemdir.
9. Su arıtma sistemlerinde genellikle ters ozmoz teknoloji kullanılmaktadır fakat bu teknoloji saf suya yakın üretim elde edildiği için tercih ettiğiniz sistemde değer kaybına uğrayan mineral ve Ph Alkali seviyelerini dengeleyecek takviye edici filtrelerin bulunması tercih sebebi olmalıdır.
10. Su arıtma cihazında maximum olması gereken fitre sayısı;
a-Sediment
b- Coconut Bazlı Granül GAC Karbon
c- Coconut Bazlı CTO Blok Karbon
d- Membran Filtre
e- Coconut bazlı PH stabilizer mineral post karbon veya bu tarz teknoloji yoksa Alkali filtre ve mineral filtre ayrı olarak takılabilir
11. Su arıtma cihazında kaçak suyu önlemek ve kullandığınız alanı koruma altına almak için kaçak su sensörünün bulunması
12. Yüksek basınç sebebi ile patlama ve kronik arızaların oluşmaması için basınç düşürücü olmasıönemlidir.
13. Arıtma Musluğu içmiş olduğumuz suyun bardağa gelmeden önce suyun temas ettiği son noktadır. Birçok musluk zamak denilen maddeden üretilmektedir Zamak alaşımlarının vücutta çeşitli zararlı söz konusu olabilir. Bu sebepten pirinç veya 304 krom paslanmaz muslukları tercih etmeniz önerilir.
14. Arıtma cihazlarının filtre bakım maliyetleri kullanılmış olan filtre kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Dayanıklı ve uzun ömürlü NSF onaylı filtreleri tercih etmeniz değişim sürecini uzatıp bakım masraflarını minimize edebilirsiniz. Çünkü cihazı satın almanızla olayın bitmediğinin farkında olmanız ve kullanım süreci boyunca bakım ve filtre değişim masraflarınız olacağını göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Temiz Su, Sağlıklı Yaşamın Anahtarıdır!

Watalina ile Tanışın, Doğanın Saf Gücünü Evlerinize Taşıyın. Sağlığınız İçin Şimdi Harekete Geçin, En İyi Su Arıtma Çözümleriyle Tanışmak İçin Bizimle İletişime Geçin!